Żabianka 18  (81) 866-70-30   kancelaria@parafiazabianka.pl A A A  

WAŻNA INFORMACJA dla mieszkańców Gminy Ułęż

piątek, 07-05-2021


Wójt Gminy Ułęż informuje, że w związku z pozyskanym dofinansowaniem od dnia 01 czerwca 2021r. planuje uruchomienie bezpłatnej usługi transportowej door-to-door  dla mieszkańców Gminy Ułęż

Wójt Gminy Ułęż informuje, że w związku z pozyskanym dofinansowaniem od dnia 01 czerwca 2021r. planuje uruchomienie bezpłatnej usługi transportowej door-to-door  dla mieszkańców Gminy Ułęż, którzy:

1)    ukończyli 18 lat,

2)    posiadają orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (lub równoważne),

3)    mają problemy w poruszaniu się,

4)    nie posiadają takiego orzeczenia, ale ze względu na wiek lub stan zdrowia, nie mają
możliwości wydostać się z domu i dotarcia bez wsparcia osób trzecich do miejsca
docelowego.

Zgodnie z założeniami projektowymi na terenie naszej gminy funkcjonował będzie bezpłatny transport indywidualny dla osób z potrzebą wsparcia w zakresie transportu z miejsca zamieszkania lub innego miejsca oraz pomoc w dotarciu do miejsca docelowego.

W celu realizacji zaplanowanych działań został zakupiony 9-osobowy samochód marki FORD, dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Finansowane będzie także ubezpieczenie pojazdu, koszty serwisu i zakupu paliwa oraz zatrudnienie personelu tj.: kierowcy, asystenta który pomoże pokonać osobie z problemami w poruszaniu się drogę od domu do samochodu oraz z samochodu do miejsca docelowego, a także zostanie zatrudniony koordynator do spraw logistycznych który będzie odpowiedzialny za przyjmowanie zgłoszeń oraz koordynowanie przejazdów samochodu.

W Projekcie znajduje się również instalacja urządzeń ułatwiających wejście do budynku wielorodzinnego czyli - domofonu oraz schodołazu.

Usługi transportowe będą realizowane w okresie od 01.06.2021r. do 30.11.2022r. z zapewnieniem 13 miesięcznego okresu trwałości, tzn. od 01.12.2022r. do 31.12.2023r.

Rekrutacja do Projektu nastąpi w kwietniu.

Łączna wysokość wydatków Projektu wynosi 569 173,60 zł. i obejmuje 100% finansowania z PFRON-u.

Zapraszamy do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w celu wypełnienia karty zgłoszeniowej.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM