Ogłoszenia - II NIedziela Wielkiego Postu 29.02.2012

niedziela 28.02.2021

2. Niedziela Wielkiego Postu - 28.02.2021 r.

1. Dziś już druga niedziela Wielkiego Postu, tzw. Niedziela Przemienienia, o tym wydarzeniu słyszeliśmy w Ewangelii. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy w ten święty czas, przemienili nasze życie. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie Słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania. Czyni to także zachęcając nas do najważniejszych dobrych uczynków: modlitwy, postu i jałmużny.

2. W przyszłą niedzielę, będą zbierane ofiary na wsparcie polskich misjonarzy w ich posłudze ewangelizacyjnej, charytatywnej i edukacyjnej w ramach tzw. Niedzieli Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi, czasami płacą najwyższą cenę z własnego życia za swoją posługę.

3. Jeszcze dzisiaj zapraszamy na Gorzkie Żale po Mszy Św. O godz. 12.00.

4. W niedzielę po sumie zapraszam Rodziców i Dzieci klas trzecich, w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii św.

5. W sobotę na godz. 16.00 zapraszam młodzież na spotkanie w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

6. W czwartek 4 marca wspominamy w liturgii św. Kazimierza Królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza i polityka są dziełem Boga, a traktowane jako powołanie mogą stać się także drogą do świętości. Św. Kazimierz jest Patronem naszego Księdza Biskupa Ordynariusza Kazimierza Gurdy. Zachęcamy do modlitwy w intencji Naszego Pasterza.

7. W tym tygodniu wypada Pierwszy Czwartek, Piątek, Sobota i Pierwsza Sobota Miesiąca.

8. W piątek nabożeństwo Drodze Krzyżowej o godz. 16.30. Przypominam kandydatom do bierzmowania że w ramach przygotowań do przyjęcia tego sakramentu powinni obejść 9 Pierwszych Piątków Miesiąca.

9. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia przypominamy o obowiązku noszenia maseczek, które zasłaniają usta i nos. Nie wystarczy już zasłonięcie twarzy szalikiem czy apaszką. Zdajemy sobie sprawę, że maski utrudniają nam wszystkim życie, w kościele zadbajmy o siebie nawzajem.

10. Podziękowania ks. Pawłowi.

11. Wszystkim życzymy dobrego, spokojnego tygodnia. Niech Pan nam błogosławi.