I. Niedziela Wielkiego Postu - 21.02.2021 r.

niedziela 21.02.2021

1. W Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres pokuty jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. U progu Wielkiego Postu Ksiądz Biskup Ordynariusz Kazimierz Gurda w swoim liście, wezwał nas wszystkich do głębszego przeżywania tego wyjątkowego czasu.

2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na konieczne remonty w diecezji.

3. Dzisiaj o godzinie 12.00 pierwsze Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym.

4. Dziś po sumie zapraszam Rodziców i Dzieci klas trzecich na kolejne spotkanie w ramach przygotowań do Pierwszej Komunii św.

5. We wtorek 23 lutego, przed wieczorową Mszą św., Nowenna Miesięcy za przyczyną Błogosławionych Męczenników Podlaskich. Po Mszy św. wieczorowej, pierwsze spotkanie Bractwa Strażnicy Kościoła. Zapraszamy mężczyzn, którzy chcieliby poznać zasady uczestnictwa w tym Bractwie.

6. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00, z uwagi na rekolekcje.

7.W piątek rozpoczną się rekolekcje w naszej parafii. Poprowadzi je ks. Paweł Siedlanowski. Znany min. z publikacji na łamach Katolickiego Echa Podlasie.

8. Plan Rekolekcji.

- piątek i sobota Msze św. o godz. 11.00, 16.00 i 18.00 z okazją do spowiedzi pól godz. przed Mszą św.

- W sobotę, po Mszy Św. o godz. 18.00 adoracja – z modlitwą o uzdrowienie. Zapraszam szczególnie kandydatów do bierzmowania i nie tylko.

9. Ofiary na tacę w przyszła niedzielę dla ks. Rekolekcjonisty.

10. Jakiś czas temu wspominałem o pomyśle odnowienia kielicha mszalnego, kilka osób dzwoniło z pytaniem, czy można obejrzeć ten kielich. Oczywiście tak. Będzie okazja do oglądnięcia go zarówno dziś jak i podczas rekolekcji.

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności + Marian Grzechnik. Wieczny odpoczynek...