Odłoszenia VI. NIedziela Zykła 14.02.2021r.

niedziela 14.02.2021

6. Niedziela Zwykła - 14.02.2021 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej, indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako prośbę o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych. Ten Tydzień Modlitw zachęca do podjęcia abstynencji wielkopostnej.

2. We wtorek zakończenie karnawału - tzw. ostatki. Przypominamy, że tego dnia wszelkie zabawy i rozrywki powinny zakończyć się o północy.

3. W środę 17 lutego - Środa Popielcowa. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły tzn. nie spożywamy pokarmów mięsnych oraz możemy spożyć tylko jeden posiłek do syta, pozostałe posiłki powinny być ograniczone co do ilości. Msze św. z posypaniem głów popiołem w naszym kościele o godz. 9.00, i 17.00. W kaplicy o 16.00 .
Środa Popielcowa, obrzęd posypania głów popiołem oraz słowa "prochem jesteś i w proch się obrócisz", pozwolą nam dobrze rozpocząć czas pokuty i osobistego nawrócenia. Osoby uczestniczące w tym obrzędzie, mogą wziąć odrobinę popiołu do książeczki i posypać nim głowy domowników, którzy z ważnych przyczyn nie będą mogli uczestniczyć we Mszy św.

4. W przyszły piątek już pierwsza Droga Krzyżowa w tym Wielkim Poście. W naszej parafii na Drogę Krzyżową zapraszamy na godzinę 16.30. Zapraszam. Szczególnie zapraszam kandydatów do bierzmowania. Po Nabożeństwie spotkanie.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 katecheza dla Rodziców i Dzieci kl. III w ramach przygotowania do 1 Komunii Św. .

6. Za tydzień w niedzielę pierwsze Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym o godzinie 12.00. Suma rozpocznie się po Gorzkich Żalach. Kazanie Pasyjne to rozważanie poszczególnych etapów Męki Pańskiej, Boleści Matki Bożej i Lamentu naszej Duszy. Kazania Pasyjne są zupełnie inne niż kazania głoszone w niedzielę i stanowią całość.

7. W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy na tacę, w całej naszej diecezji przeznaczone są na konieczne remonty na terenie diecezji siedleckiej.

8. 6 marca odbędzie się Kongres Różańcowy w Gończycach. Zachęcamy do wyjazdy na ten kongres Zelatorów i Członków KŻR.

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności + Iwanowska Natalia i Janiszek Regina. Wieczny odpoczynek....