Ogłoszenia 4 NIedziela Wielkanocna

niedziela 25.04.2021

1. Rozpoczynamy miesiąc Maj. Szczególny miesiąc poświęcony Maryi. Nabożeństwa Majowe w dni powszednie o godz. 18.00, w niedzielę po Sumie. Tych, którzy z różnych racji nie dotrą do kościoła zachęcam, aby wspólnie z rodziną czy sąsiadami odmawiali litanię do Matki Bożej. W domach lub przy krzyżach, jak to my Polacy mamy w zwyczaju.

2. 3 Maja, tradycyjnie na każdym polskim domu, zwykło wywieszać się flagę. Już teraz o tym przypominam, abyśmy zdążyli się przygotować.

3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali uroczystości odpustowe ku czci Św. Józefa w kaplicy w Sierskowoli. Msza Św. O godzi. 10.00. Zapraszam.

4. Za dwa tygodnie Uroczystość odpustowa Św. Stanisława w naszej parafii. Uroczysta suma o godz. 12.00. Zachęcam do czynnego właczenia się  do udziału w uroczystej procesji.

5. Dziękuję za pozytywne podejście do pomysłu odnowienia starego kielicha mszalnego. Już kilka osób przekazało zarówno złoto, jak i zgłosiła się pewna Osoba z ofiarą pieniężną. Mam nadzieję, że niedługo będziemy mogli cieszyć się pięknie odnowionym kielichem i relikwiarzem. Pewnie jeszcze na odpust św. Stanisława nie zdążymy, ale na pewno na kolejny już będzie nam służył.

6. W przyszłą sobotę na godz. 19.00 zapraszam Paśtwa radnych na spotkanie odnośnie pomysłu budowania chodnika na cmentarzu.

7. Zapowiedzi: Sylwia Biaduń, z Lenda Ruskiego i Szymon Iwanowski z Białek Górnych - ZAP. 1.

8. Odeszli do wieczności : + Zofia Czerska,  + Sych Jan .   WIECZNE ODPOCZYWANIE