OGŁOSZENIA - V Niedziela Zwykła - 7.02.2021 r.

niedziela 07.02.2021

5. Niedziela Zwykła - 7.02.2021 r.

1. W czwartek 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego, jest to wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień. Dziś do Lourdes przybywają chorzy pielgrzymi z całego świata. W dzisiejszych czasach tym bardziej wydaje się ważne i potrzebne wołanie o zdrowie, o ratunek dla świata. Dlatego zapraszam na Mszę św. o godz. 17.00. Będzie możliwość przyjęcia sakramentu chorych.

Apropos sakramentu chorych, to pamiętajmy, że nie jest to tzw. ostatnie namaszczenie. Ja sam, przed operacją przyjmowałem już ten sakrament.

2. Najbliższy czwartek jest również Tłustym Czwartkiem, a więc ostatnim czwartkiem w tegorocznym karnawale. Tego dnia pączki podobno nie mają kalorii :-). Niech ten ostatni pełny tydzień karnawału będzie już dla nas okazją do rozpoczęcia przygotowań do Środy Popielcowej i Wielkiego Postu.

3. W przyszłą niedzielę tradycja katolicka wspomina w liturgii św. Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, podczas tortur nie chciał wyrzec się Chrystusa. Na Zachodzie Europy i w Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu także w Polsce, przyjęło się czcić tego świętego, jako patrona zakochanych. Niech to wspomnienie będzie okazją do przekazania życzeń osobom, które kochamy.

4. Przypominamy, że Środa Popielcowa w tym roku wypada już 17 lutego. Przypominam, że tego dnia obowiązuje wszystkich wierzących, tzw. post ścisły, a wiec nie tylko jakościowy, ale też ilościowy.

5. Zapraszam chętnych mężczyzn do wstępowania w szeregi Ruchu Strażników Kościoła. Statut i szczegółowe informacje zamieszczone są na naszej stronie internetowej. Deklaracje uczestnictwa proszę składać bezpośrednio u mnie.

6. Pandemia, uniemożliwiła przeprowadzenie normalnego toku przygotowania do bierzmowania. Byłem umówiony z Ks. Biskupem, że w naszej parafii odbędzie się ono w II Niedzielę maja, przy okazji Odpustu św. Stanisława. Na dzień dzisiejszy nie zostało to odwołane. Dlatego najwyższy czas wrócić do przygotowań. W sobotę na godz. 16.00 zapraszam kandydatów na spotkanie. Tego dnia też będzie sporządzona aktualna lista kandydatów, na podstawie przekazaniach z racji spotkań kolędowych danych.

7. Sprawy gospodarcze.

- zapewne zauważyli Państwo nowy żyrandol, który dumnie wisi nad naszymi głowami. Przy okazji dziękuję P. Mariuszowi Szymanowskiemu, za pomoc przy jego przygotowaniu i powieszeniu wraz z P. Nestorukiem.

- Chcę na razie niezobowiązująco wspomnieć, iż czynię usilne starania nad sprowadzeniem do naszej parafii relikwii św. Jana Pawła II. Nie jest to prosta sprawa, ale mam wielką nadzieję, że to się niedługo uda.

- w ramach przygotowania do tych wydarzeń chciałbym zaproponować akcję odnowienia i pozłocenia pięknego, starego kielicha mszalnego znajdującego się w posiadaniu naszej parafii. Nazwiska wszystkich ofiarodawców spisałbym i umieścił wewnątrz nóżki odnowionego kielicha. Byłaby to tzw. „kapsuła czasu”. Paniątka dla przyszłych pokoleń.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: + Natalia Iwanowska z Ułęża. Pogrzeb w czwartek WIECZNE ODPOCZYWANIE

9. Wszystkim naszym parafianom życzymy bożego Błogosławieństwa oraz bezpiecznego korzystania z zimowej i mroźnej pogody.