Zesłanie Ducha Świętego - 23.05.2021 r.

niedziela 23.05.2021

1. W całym Kościele Powszechnym obchodzimy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Po 50-ciu dniach od Zmartwychwstania, na zgromadzonych Apostołów w wieczerniku, zstępuje Duch Święty, umacniając ich tym samym do pokonywania wszelkich trudności we wierze.

2. Niedziela dzisiejsza kończy Okres Wielkanocny. Dzisiaj kończy się również możliwość wypełnienia przykazania kościelnego "komunię świętą w okresie wielkanocnym przyjmować". Jeżeli ktoś nie był jeszcze u spowiedzi wielkanocnej z uwagi na pandemię, może to zrobić jeszcze do końca tego tygodnia.

3. Dzisiaj o godz. 12.00 w naszej parafii Uroczystości Pierwszej Komunii Św. Od jutra Biały Tydzień, dzieci będą uczestniczyły we Mszy św. o godz. 18.00.

4. Uroczystość Rocznicy Komunii Św. planowana jest na dzień 06.czerwca na godz. 12.00

5. Jutro obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 18.00. Dzisiejsza niedziela i poniedziałek tradycyjnie noszą wspólną nazwę Zielonych Świąt.

6. W środę wypada Dzień Matki. Tego dnia w swoich modlitwach pamiętamy o naszych mamach. Pamięcią obejmujemy również te mamy, które odeszły już do wieczności, niech Pan Bóg da im niebo za ich poświęcenie.

7. W przyszłą niedzielę w Pratulinie, odbędzie się 6. Pielgrzymka Kobiet, pod hasłem „W Tobie jest życie”. Początek o godz. 10.00. Ksiądz Biskup zaprasza do uczestnictwa. Z parafii Ryki organizowany jest wyjazd autokarowy.

8. Za tydzień Ostatnia Niedziela Miesiąca ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace gospodarcze. Aktualnie pracujemy nad odrestaurowaniem budynku gospodarczego na podwórku plebanii.

9. Wczoraj odbyło sie spotkanie Rady Parafialnej, odnośnie budowy chodnika na naszym cmentarzu. wszyscy opowiedzieli sie za potrzebą zrobienia tej inwestycji. Aktualnie przez kilka dni musimy przyjrzeć sie aspektom prawnym i ekonomicznym tego dzałania.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 w harcówce przy dzwonnicy odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Bielik, harcerzy, oraz ich rodziców. Tematem będą przygotowania do Tradycyjnego wydarzenia "Harcerska Niedziela z Panem Bogiem"

11. Naszym Parafianom i Gościom, życzę owocnego korzystania z Darów Ducha Świętego.